Ultrasonik Temizleyici B800

sarf-hane

 

 

 

 

 

 

 

 

Plastik Sepet ve saat temizleme aparatlı

Çalışma gücü : 35watt

Tank boyutları : 155 x 95 x 52 mm

Tank kapasitesi : 600 ml

Zamanlayıcı : 180 sn On/off düğmesi ile çalıştırıldıktan 180 saniye sonra otomatik olarak durur.

Çalışma voltajı : 220 vollt

Şık tasarımlı plastik kasa

Paslanmaz çelik havuz

Gövde ile birleşik şeffaf üst kapak

Ağırlık : 1kg

Ultrasonik temizleme, havuzunda bulunan sıvı içinde oluşturulan yüksek frekans ile milyonlarca vakum enerjili mikroskobik hava kabarcığının karşısına çıkan tüm yüzeylere çarptırılması sayesinde istenmeyen kir, pas,organik veya inorganik artıkların veya kirlerin yüzeyden uzaklaştırılması işlemidir.

Elle veya fırça ile ulaşılması imkansız veya temizlenemeyen en küçük ve dar alanları, tüm boşlukları temizler.
Kullanımı çok basit olup ,havuzuna doldurulan suyun içerisine temizlenecek malzeme yerleştirilir ve cihaz çalıştırılır.Genelde 2-3 dakikada temizlik sağlanır.Kirlerin yoğunluğuna göre yeterli olmazsa işlem tekrarlanır.

Havuz içerisindeki sıvı ile herhangi bir elektriksel bağlantı yoktur.Havuz içine veya dışına elektrik akımı verilmez.Sadece havuz tabanından yayılan çok yüksek frekansın suda mikroskobik dalgacıklar oluşturduğu görülür.

Temizlenmek istenen malzemeye fiziksel ve kimyasal olarak zarar vermez.*

Tıkalı kartuşların açılmasında, baskı kafasında, nozzle adı verilen mürekkep kanallarında biriken mürekkep artıklarını temizlemede yaygın ve etkin şekilde kullanılır.

Ultrasonik temizleme yöntemi bir çok üretim ve tamir bakım sektöründe etkili ve hızlı bir çözüm olduğundan dolayı çok geniş kullanım alanına sahiptir.

Genel olarak:

Bilezik, yüzük, küpe, gerdanlık, kolye, künye gibi takıların aralarında biriken ve parlaklığını gideren organik kirlerin giderilmesinde.

Altın, gümüş, bronz, elmas gibi değerli madenlerin ve mücevherat temizliğinde, özellikle imalat ve tamir aşamalarında cila artıklarının giderilmesinde yaygın olarak
kullanılır. *(Opal, inci, zümrüt, tanzanit, malakit,turkuaz, lapis ve mercan gibi değerli taşlara gözenekli yapılarında dolayı ultrasonik temizleme yapılmaz).

Gözlük çerçevelerinin ek yerlerinde oluşan küflenmelerin ve biriken vücut yağlarının temizliğinde, optik lens ve aksesuarlarının temizliğinde.

Tıkalı yazıcı kartuşlarının ve baskı kafalarının açılmasında. Nokta vuruşlu yazıcıların kafa mekanizmaları temizliğinde.

Saat ve saat kordonlarının, hassas dişlilerinin temizliğinde.

Cep telefonları, bilgisayar ve elektronik kartlarında oksitlenmelerin giderilmesinde ve tamir sonrası lehim ve pasta artıklarının temizliğinde.

Elektrikli traş makinelerinin bıçakları ve parçalarının temizliğinde

Diş protezlerinin bakım ve temizliğinde

Oto tamir atölyelerinde enjeksiyon memelerinin temizliğinde

Silah tamir ve bakımlarında mekanik parçalarının temizliğinde

Vana, valf, hassas makine parçalarının, dişlilerin temizliğinde

Antikacılar için sikke,eski paralarda oksit, kireç ve kirlerin temizliğinde

Cd-Dvd cihazlarında ve optik lenslerin temizliğinde kullanılır.

Ultrasonik temizleme cihazlarının havuzuna konulan suyun özelliklerini bazı durumlarda arttırmak gerekebilir.Özellikle yoğun ve kalıcı kir, kireç ve pas tabakalarının temizliği için yardımcı kimyasallar gerekebilir.Aynı çamaşır veya bulaşık makinesinde olduğu gibi yardımcı ek kimyasallar ile daha etkili ve hızlı sonuçlar alınabilir.Genel olarak kir ve yağ giderimi için ph seviyesi yüksek alkalin temizleme kimyasalları, pas ve kireç giderimi için ph seviyesi düşük asit bazlı kimyasallar yıkama suyunun içine ilave edilebilir.Burada dikkat edilmesi gereken en önemli durum eklenecek kimyasalın temizlenmek istenen malzemeye veya cihazın havuzuna zarar vermemesidir.Birkaç ön deneme sonrası emin olunduktan sonra işleme geçilmelidir.Hazır olarak temin edilebilen ultrasonik temizleme solusyonları veya temizleme tozları daha güvenli olarak suyun ıslatma ve temizleme özelliği arttırılabilir.